• 1982'den Göztepe'nin ilk ve tek Karadeniz Pidecisi
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
    • Tel: 360 1 678
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

Anasayfa

    Tel: 360 1 678            

        Mekanist'en alınmıştır...

Köşem Karadeniz Pide’yle<br /> nostaljik bir lezzet yolculuğu

Karadeniz mutfağını herkes bilir. Türk mutfağının kült lezzetleri arasında bir çok Karadeniz yemeği vardır. Kuymak, mısır ekmeği, karalahana sarması, hamsili pilav, pide ve daha nicesi. E tabii bunları yerinde tatmak en lezzetlisidir. Ama gidemeyenler için de layığıyla yapanını bulmak imkansız değil.

kosem

Mesela Karadeniz pidesi denince İstanbul’da akla gelen ilk yerlerden Köşem Karadeniz Pide, Göztepe’de 1982′den beri hizmet veriyor. Göztepe’nin simgesi, ilk göz ağrısı diyebileceğimiz, herkesin çarşıya pazara giderken evinin anahtarını bırakacak kadar semtinin tanıdığı, bildiği yer burası. Köşem Karadeniz Pide’nin sahipleri gerçekten çok mütevazi. En iyi pideyi yaptıklarını iddia etmek gibi bir söylemleri yok. Ama bana kalırsa, yıllardır bu küçük dükkanda büyük lezzetler hazırlamışlar halende hazırlamaktalar. Lezzet pek şahane, içeri girdiğinizdeki huzur ve rahatlık iste “sizin dükkanınız” ruhunu yaşatıyor. Pidelere gelecek olursak; hamurundan malzemesine, pişiminden, sunumuna her şeyi Karadeniz’e has. Pideler mayalı hamurla hazırlanıyor ve elle açılarak yapılıyor. Bu da pidenin normalden daha yumuşak olmasını sağlıyor. İç malzemelerin alındıkları yer bile senelerdir değişmemiş. Tereyağ ve peynir Trabzon’dan, kavurma Rize’den geliyor.

kosem2

Köşem Karadeniz Pide‘de 8 çeşit pide yapılıyor. Her biri birbirinden farklı görünen, ayırt edilemez lezzetlerde pideler tereyağıyla birleşince ortaya karşı konulamaz tatlar çıkıyor.

kosem3

Çocukluğunda Köşem pidenin tadına bakmış olanlar, şu anda da çocuklarıyla gidip, lezzeti ilk günden bugüne hiç değişmemiş olan pidelerden yiyor.

O nedenle en kısa sürede Köşem Pide’yi “ziyaret edilecekler mekanlar” listenize almalı ve nostaljik bir lezzet yolculuğuna çıkmalısınız! Eminiz çok sevecek ve müdavimi olacaksınız.

Köşem Karadeniz Pide/ Göztepe
0 (216) 3601678

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret72497
Saat